Cloud 9

Cloud 9 to komiks, który razem z Martą z Marszowickie Pola przygotowałyśmy na „Międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową”. Komiks ma jedynie 8 stron, wiec raczej jest to lektura do szybkiej kawuni ; ).

Fabuła osadzona jest w dalekiej przyszłości, mimo wszystko jest to jednak hmm… kryminał? Trochę trudno go jednoznacznie sprecyzować.

Rysunki i okładka: Milena Górska
Scenariusz: Marta Magdalena Lasik (Marszowickie Pola)

Tworzenie komiksu do długi proces. W przypadku Cloud 9 najpierw miałyśmy scenariusz, napisany przez Martę. Jak już wiedziałam o co chodzi zabrałam się za tworzenie stylu, metodyki rysowania oraz projektowania postaci i elementów świata : ). Potem zostało już narysowanie całości. Trochę czasu zeszło, ale jesteśmy zadowolone z efektu ; ).

Projekt świata

Skoro już wiedziałam, o kim mam historię musiałam zaprojektować przestrzeń po jakiej będą się poruszać. Ten komiks jest krótki więc nie potrzebowałam tego za wiele, ale najwięcej frajdy było przy wymyślaniu kształtu wierzy : ). A propozycji było dużo!

Projekty postaci

Od czegoś trzeba zacząć. Ja lubię najpierw zaprojektować postacie. Przy ich tworzeniu oprócz samej postaci z reguły wiem też w jakim stylu będzie narysowana całość. Wiadomo bez szczegółów na razie, ale wiem już jaką technikę użyję, na jakim papierze i jaki chcę osiągnąć klimat ; )

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress